Jak rozpocząć przygodę z fitness w domu

Wiele osób decyduje się na rozpoczęcie przygody ze sportem od aktywności w domu. Zaletą takiego rozwiązania jest zwykle niewielki nakład finansowy, który się ponosi. Nie da się jednak ukryć, że dużym problemem może okazać się szybko znikający zapał. Jak sprawić, żeby codzienna aktywność stała się rutyną?

Małymi krokami do celu

Najlepszą metodą jest stopniowa zmiana nawyków. Lepiej co drugi czy co trzeci dzień ćwiczyć po 10-15 minut, ale wytrwać przez długi okres, niż ćwiczyć po 2-3 godziny w tygodniu, ale szybko zakończyć przygodę. Zastanów się, ile czasu jesteś w stanie poświęcić i kiedy wolisz ćwiczyć rano czy wieczorem.

Akcesoria fitness do ćwiczeń w domu

Na samym początku nie ma sensu inwestować dużych kwot ani w odpowiedni strój, ani w drogi sprzęt. Warto jednak poprawić swój komfort. Nic tak bowiem nie przeszkadza podczas ćwiczeń, jak ślizgające się po podłodze stopy lub dłonie. Mata do ćwiczeń to idealne rozwiązanie. Najlepiej wybrać taką uniwersalną, która sprawdzi się niezależnie od rodzaju aktywności, a może być używana zarówno do uprawiania jogi, jak i w crossficie.

Taśmy do ćwiczeń wykorzystywane są między innymi w treningu siłowym. Posiadają różne poziomy rozciągliwości, a ich koszt jest niewielki. Gumy oporowe dodatkowo pomagają stabilizować mięśnie, co jest ważne w przypadku początkujących sportowców, ponieważ zmniejsza ryzyko niepotrzebnych kontuzji.

Niewiele kosztują, a są wykorzystywane praktycznie przy każdej formie aktywności. Ciężarki do ćwiczeń, bo o nich mowa, powinny znaleźć się w każdej domowej siłowni. Świetnie sprawdzają się przy klasycznym fitnessie, jak i pilatesie czy jodze. Poprawiają zakres ruchu, ale także wspomagają prawidłową postawę podczas gimnastyki. Hantle mogą być wykonane z różnych materiałów i wypełnień, ale ciekawą propozycją są ciężarki neoprenowe na ręce lub nogi, które zapina się za pomocą rzepów do danej części ciała, dzięki temu są wyjątkowo wygodne.

Bez względu na to, czy masz do dyspozycji drogi sprzęt, czy tylko te niewielkie akcesoria fitness dla początkujących, warto stale przypominać sobie, jaki jest cel Twojego działania i co chcesz osiągnąć.

salonfitness.pl

Redakcja scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *