Rakiety tenisowe Prince – na jakie warto zwrócić uwagę?

Rakieta tenisowa to bez wątpienia główny atrybut każdego tenisisty, zarówno na amatorskich oraz profesjonalnych kortach. Nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że jest to jednocześnie narzędzie jego pracy, dlatego warto postawić na sprawdzony sprzęt wysokiej jakości. Wśród producentów profesjonalnego sprzętu tenisowego możemy znaleźć między innymi amerykańską markę Prince, którą na pewno znamy z transmisji największych turniejów tenisowych na świecie. Z asortymentu tej marki korzysta wielu tenisistów i tenisistek ze światowego topu, a w tym artykule postaramy się zwrócić uwagę, na jakie rakiety warto zwrócić uwagę.

Rakiety tenisowe Prince to zdecydowanie propozycja dla najbardziej wymagających graczy. Tenis powszechnie nazywany jest sportem dżentelmenów i w myśl tej zasady, rakiety tego producenta są nie tylko wytrzymałe, ale również bardzo estetyczne. Co ważne, nie zapomniano również o kobietach, czyli damach, które również mogą na korcie występować z rakietami Prince. Bezsprzecznym atutem rakiet tenisowych Prince jest to, że sprawdzają się zarówno wśród początkujących amatorów oraz w przypadku profesjonalnych graczy. 

Kolekcja Phantom

Jedną z popularnych kolekcji rakiet tenisowych od Prince, są modele Phantom. Tu polecamy zwrócić uwagę między innymi na rakietę Prince Textreme Phantom 100, czyli flagowy model. To rakieta, która ma bardzo cienką ramę oraz obniżoną sztywność, dzięki czemu idealnie nadaje się do gry bardziej rotacyjnej i technicznej. Jej walory bez wątpienia docenią osoby, które w trakcie rozgrywki tenisowej lubią zaskoczyć niekonwencjonalnym skrótem lub rotacją uderzenia. Zwiększone czucie piłki pozwala na większą kontrolę uderzeń, co będzie kluczowe w dążeniu do zwycięstwa. Mimo swojej subtelności, rakieta ta sprawdzi się również w przypadku bardziej fizycznego tenisa i również pozwoli na mocne uderzenia, a odpowiednie nadanie siły uderzeniu umożliwia dedykowany balans na rączkę. Rakieta ta doskonale sprawdzi się zarówno wśród kobiet oraz mężczyzn.

Rakiety z kolekcji Phantom, czyli również popularne Textreme Phantom Pro 100 oraz TXT Phantom Pro 100P to kolejne propozycje, które warto wziąć pod uwagę. Rakiety z tej kolekcji są bardzo podobne do siebie w zakresie specyfikacji, a różna kolorystyka pozwoli na większą indywidualizację modelu. Specjalna budowa główki rakiety wspomaga tenisistę w zakresie koncentrycznego uderzenia, co bezpośrednio wpływa na jakość gry oraz precyzję poszczególnych uderzeń. 

Kolekcja Beast

Jeżeli interesuje nas marka Prince, rakiety tenisowe z kolekcji Beast mogą być dobrym rozwiązaniem. To bardzo popularna kolekcja, która została stworzona z myślą o najbardziej wymagających tenisistach. Szeroki wybór w zakresie wagi i powierzchni główki rakiety, pozwala na dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb oraz cech fizycznych każdego tenisisty. To typowa kolekcja unisex, która sprawdza się zarówno w tenisie juniorskim oraz seniorskim. 

W tej kolekcji kolekcji zdecydowanie warto zwrócić uwagę na takie modele jak Beast 03 104, 104 lub 100 w różnych wariantach wagowych oraz wielkościach. Rakiety te powstały z myślą o tenisistach, którzy pragną zwiększyć swoją kontrolę nad wydarzeniami na korcie oraz chcą jeszcze lepiej czuć piłkę podczas kolejnych uderzeń. Kolekcja Beast sprawdza się zarówno w wyrafinowanym technicznym tenisie oraz w bardziej siłowych wymianach,w  których ważna jest stabilność i moc poszczególnych uderzeń. Specjalny układ strun w rakiecie sprawia, że po uderzeniu szybko wracają do pierwotnej pozycji, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko błędów i przegranych punktów. Rakiety Prince powstały zgodnie z zasadą koncentrycznego uderzenia, dlatego są bardzo uniwersalne i wydajne, zarówno wśród początkujących oraz profesjonalistów, którzy zawodowo grają w tenisa. 

Co wziąć pod uwagę przed zakupem?

Przed zakupem przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, jakiej charakterystyki sprzętu oczekujemy. Pozwoli to nam na wybór odpowiedniego modelu rakiety, dzięki której każda kolejna chwila spędzona na korcie będzie naszym mniejszym lub większym sukcesem. Niezależnie od tego, czy na korcie stawiamy swoje pierwsze kroki, czy gramy już od wielu lat, marka Prince będzie dobrym rozwiązaniem pod kątem możliwości gry w tenisa oraz wspierania nas w dalszym rozwoju. 

Atutem rakiet tenisowych Prince bez dwóch zdań jest ich wytrzymałość oraz jakość wykonania. Rakiety te powstają z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, a ich produkcja jest efektem współpracy marki z czołowymi tenisistami świata i prawdziwymi specjalistami. Jeżeli chcecie poczuć się jak gwiazdy tenisa, to z rakietami Prince zdecydowanie będzie Wam o to łatwiej. Szeroki wybór rakiet dla profesjonalistów oraz amatorów, znajdziemy w sklepie https://amazing.pl/

Redakcja scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.