Podróż do Azji – co warto zobaczyć?

Marzy ci się spotkanie z orientem, z kulturą, która jest bardzo od ciebie oddalona? Chcesz doświadczyć czegoś nowego i zetknąć się z zupełnie innym sposobem myślenia? Brzmi zachęcająco. W takim razie odpowiedzią na te potrzeby zapewne stanie się podróż do Azji. Jakie kierunki są najbardziej oblegane? Dlaczego warto się zetknąć z tak różnym światem? Zobaczmy kilka azjatyckich państw i ich piękno.

Może zacznijmy od kraju kwitnącej wiśni

Tak, tak, chodzi mi o JAPONIĘ. Dlaczego jest tak bardzo pociągająca? Jedną z rzeczy jest japońska kuchnia, zupełnie różna od polskiej, ale zapewne poczujecie ten cudowny smak orientu. Dla wielu kuszące są japońskie gorące źródła. Stolica, którą jest Tokio zachwyci was swoją architekturą, zmiennością i zapewne poczujecie jego magnetyzm. Możecie również poczuć jak żyją Japończycy, pozwalając sobie na pobyt a rykoanie. Co nas tam może spotkać? Spanie na futonie, kąpiel w o-furo, yukaty, które przypominają kimono. Warto to przeżyć. Oczywiście jeśli jesteście fanami mangi i anime, musicie odwiedzić ten azjatycki kraj.

Powędrujmy teraz do Nepalu. Co tutaj możemy zobaczyć. Na pewno ogromne wrażenie robią góry, tak najwyższe góry świata Himalaje. W Nepalu możecie rozpocząć swoją podróż na najwyższą górę świata Mount Everest i podziwiać piękno świata. Jednak po drodze na pewno wrażenie zrobi na was sposób w jaki żyją ludzi- bardzo skromny, ale szczęśliwy żywot. Możecie również się spotkać w Katmandu z miejscami, w których są palone zwłoki. Spróbować możecie także jeść ryż tak jak Nepalczycy- rękoma!

Mówi się, że Chiny to nieskończony ciąg atrakcji turystycznych

Tak ogromny kraj jest w stanie zaspokoić potrzeby niemal każdego turysty. W Chinach możesz pójść na plażę posiadającą czerwoną barwę nad rzeką Liaohe. To w Chinach możesz zobaczyć Mur Chiński, który jest widoczny nawet orbity okołoziemskiej. Tutaj też możecie się spotkać z najwyżej położoną grotą na świecie, którą jest Brama do Nieba. Nacieszycie oczy polami ryżowymi.

Azja jest tak różnorodna i tak piękna w tej różnorodności. Tajlandia, ostatnie czasy bardzo popularny kierunek. Dla wielu pierwszą rzecz jest fakt, że tu zawsze jest piękna pogoda i niewiarygodne plaże- dosłownie jak z obrazka bądź też nazywane rajskimi plażami. Cudowne rafy koralowe. Zapewne zachwyci was również kuchnia tajska i stosowane przez nich przyprawy. Dla Polaków też przyjemnym aspektem jest fakt, że Tajlandia jest stosunkowo tania.

Azja- kontynent pełen różnorodności, o którym można byłoby pisać godzinami. Podróż do Azji będzie spełnieniem marzeń.

Redakcja scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.