Wykonywanie ćwiczeń z obręczą hula-hop — jakie niesie korzyści dla zdrowia?

Osoby, które chcą zadbać o swoje zdrowie, powinny regularnie wykonywać ćwiczenia fizyczne. Nie każdy ma jednak możliwość uczęszczać na zajęcia fitness lub na siłownię ze względu na zamieszkanie w małej miejscowości, lub nieregularny tryb pracy. Idealnym rozwiązaniem jest zatem gimnastyka w zaciszu swojego domu, którą można realizować o dowolnej porze dnia z wykorzystaniem stosunkowo niedrogiego sprzętu, takiego jak hula-hop. W jaki sposób pomaga on uzyskać idealną figurę i poprawę wydolności? O tym poniżej.

Co to jest hula-hop?

Hula-hop to obręcz wykonana z plastiku, wikliny lub specjalnego drutu. Jest lekka, a jej średnicę dopasowuje się do wzrostu osoby, która ma z niego korzystać. Ten sprzęt wykorzystywany jest nie tylko do ćwiczeń w celu zgubienia nadprogramowych kilogramów, ale również przez dzieci w przedszkolach i szkołach, gdzie służy jako element gier i zabaw ruchowych.

Do opanowania techniki kręcenia hula-hopem, konieczna jest umiejętność zachowania równowagi i prawidłowa koordynacja. Wprawienie hula-hop w ruch wymaga praktyki i systematycznie podejmowanych prób.

Obręcz służy nie tylko do ćwiczeń w domu, ale również do pokazów gimnastyki artystycznej, tańca i akrobacji cyrkowych.

Jakie partie ciała ulegają wzmocnieniu, dzięki obręczy hula-hop?

Najpowszechniejszym zastosowaniem obręczy jest wprawianie jej w ruch na poziomie talii i brzucha. Dzięki temu aktywizują się i wzmacniają:

– mięsień prosty brzucha,

– mięśnie skośne brzucha,

– mięśnie pośladków,

– mięsień czworogłowy uda;

Kręcenie hula-hop na brzuchu to jednak nie jest jedyny sposób wykorzystania tego sprzętu. Można nim wirować wokół szyi, kolan, wokół kostek, na ramieniu, przedramieniu, a także na nadgarstku.

Jakie korzyści niosą za sobą regularne ćwiczenia w domu przy pomocy hula-hop?

Systematyczne poświęcenie kilkunastu minut na ćwiczenia z obręczą niesie za sobą spektakularne efekty. W wyniku takiej aktywności poprawia się krążenie krwi, a substancje odżywcze dzięki temu szybciej docierają do mózgu i innych organów. Podczas takiego wysiłku zwiększa się także tętno, co jest świetnym treningiem dla serca. Aktywizowane wskutek ćwiczeń mięśnie, nabierają siły i zwiększają swój obwód. Regularne kręcenie obręczą hula-hop powoduje także wzrost wydolności fizycznej i zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Ta aktywność doskonale rzeźbi talię, powodując charakterystyczne i pożądane przez kobiety wcięcie.

Jak widać, korzyści dla zdrowia płynące z ćwiczeń z obręczą są duże, dlatego warto rozważyć taką aktywność w wolnym czasie po pracy.

Redakcja scanholiday.com.pl