Znane i cenione miejscówki surfingowe

Surfing jest typowo wodnym sportem. Kojarzy się głównie z ciepłymi krajami, sąsiadującymi z dużymi morzami i oceanami, np. Hiszpanią, Francją, Portugalią, Hawajami. Miłośnicy polskich plaż i Morza Bałtyckiego nie muszą rezygnować z tego sportu. Bałtyk okazuje się również dobrym miejscem do uprawiania surfingu. Gdzie powinni udać się surferzy? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Egzotyczne miejsca do surfowania

Jednym z najpopularniejszych zagranicznych krajów, do których wybierają się surferzy, jest Maroko. Panuje tu wyjątkowa atmosfera. Nie trzeba się martwić o obecność zatłoczonych plaż.

Wyspy Kanaryjskie (szczególnie wyspa Lanzarote i Fueventura), Portugalia oraz Hiszpania (San Sebastian) to kolejne dobre miejscówki surfingowe. Mogą się tu udać zarówno początkujący, jak i zaawansowani sportowcy. Panuje tu ciepły, łagodny klimat.

Gdzie na surfing w Polsce?

Miłośnicy polskich plaż bądź osoby, które nie stać na zagraniczne wakacje nie muszą rezygnować z surfingu. Można tu bezproblemowo rozpocząć przygodę z deską. Fale nie są silne, lecz umożliwiają długie przejazdy. Polscy surferzy udają się najczęściej do Władysławowa i na Hel. Warto pamiętać, że warunki surferskie są uzależnione od ukształtowania dnia morza i panującego wiatru. Surferzy mogą udać się także na Rozewie i do Kołobrzegu. Na Rozewiu można spotkać bardzo dobre fale. Wchodzi się tutaj długimi drewnianymi schodami z wysokiej skarpy. 

Jastarnię określa się często jako stolicę plażingu. Coraz częściej zyskuje także miano stolicy surfingu, co jest prawdą – specjaliści i miłośnicy tej dyscypliny chwalą tutejsze warunki, bardzo sprzyjające surfingowi. Największymi zaletami Półwyspu Helskiego są publiczny spot, płytka woda (sięgająca maksymalnie 1,5 km w głąb zatoki), brak przeszkód na wodzie, możliwość pływania przy każdym kierunku wiatru. Owa miejscówka jest dobra dla początkujących surferów. 

Firma turystyczna Extreme Homies School zajmuje się organizacją wycieczek rodzinnych i obozów sportowych dla młodych surferów na Hel. Firma posiada prywatną bazę noclegową na kempingu ze szkołą kitesurfingową (z pięknymi widokami na zatokę i plażę) oraz motorówkę asekuracyjną. To bezpieczne i komfortowe miejsce dla początkujących i zaawansowanych surferów. Doświadczone osoby poznają m.in. podstawy freestyle’u (obroty, skoki). 

Redakcja scanholiday.com.pl