Dlaczego na wakacjach warto wybierać noclegi blisko morza?

Polskie morze to niezmiennie jeden z najchętniej wybieranych przez wczasowiczów kierunków turystycznych o każdej porze roku. Choć większość z nich przyjeżdża tutaj latem, aby zażyć kąpieli w Bałtyku i opalić się na gorącym piasku, to wiele osób odwiedza wybrzeże również w chłodniejsze miesiące. Dlaczego decydując się na wyjazd w te rejony, warto wybrać nocleg blisko morza? Podpowiadamy.

Blisko na plażę i do pokoju

Jeżeli wybierzesz nocleg blisko morza, będziesz mógł chodzić na plażę tak często, jak tylko będziesz tego chciał, nie obawiając się, że czeka Cię jeszcze długa droga do obiektu hotelowego. Jest to duże udogodnienie, ponieważ osoby, które na przykład ze względu na oszczędności lub zbyt późną rezerwację terminu wakacji zatrzymują się w kurorcie zlokalizowanym kilka kilometrów od linii brzegowej, napotykają wiele problemów. Przede wszystkim często zastanawiają się, czy wybrać się nad morze pieszo, czy też skorzystać ze swojego samochodu lub komunikacji miejskiej.

Spacer z oddalonego o kilka kilometrów ośrodka często zajmuje nawet kilkadziesiąt minut. Z kolei auto ciężko jest zaparkować na przepełnionych i zakorkowanych parkingach zlokalizowanych w pobliżu plaży. Dodatkowo ich ceny potrafią być naprawdę wysokie. Komunikacja miejska z kolei zwłaszcza w mniejszych miejscowościach zazwyczaj nie funkcjonuje zbyt dobrze. Wybierając obiekt hotelowy zlokalizowany blisko plaży, możesz już w ciągu kilku minut od wyjścia z pokoju zażywać kąpieli w słonej wodzie.

Komfort wypoczynku

Zazwyczaj wybierając się na plażę, zabierasz ze sobą nie tylko koc, ale także wiele innych akcesoriów, takich jak: parawany, leżaki czy sprzęt do pływania. Kilkukilometrowy spacer z nimi nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Jeżeli pokój, który wynajmujesz, znajduje się jedynie kilkaset metrów od morza, cały potrzebny sprzęt możesz bardzo szybko zanieść w wybrane przez siebie miejsce. W razie potrzeby nie ma problemu nawet, aby podzielić go na partie i przenieść w kilku kursach. W przypadku kurortu zlokalizowanego w znacznej odległości od linii brzegu byłoby to ogromną stratą czasu.

Obiekt hotelowy Resort Laola znajduje się kilkadziesiąt metrów od plaży w Pobierowie. Jego lokalizację docenią szczególnie rodziny z dziećmi, a także osoby starsze, dla których niewielka odległość pokoju od linii brzegu jest szczególnie ważna. Dla obu tych grup wiekowych długie, męczące spacery w upale nie są wskazane. Dlatego powinny one szczególnie poszukiwać noclegu zlokalizowanego możliwie najbliżej morza.

Redakcja scanholiday.com.pl