Pieniądze na podróże – jak je zdobyć?

Podróże to dla wielu osób istota egzystencji i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ to, co zobaczymy, zostanie na zawsze w naszej pamięci i nikt nam tego nie odbierze.

Herodot i jego podróże

Do podróżowania przekonywał już sobie współczesnych Herodot, starożytny historyk grecki. Ten, ledwie wrócił z jednej wojaży, już projektował kolejną. To było niesamowite, zwłaszcza że ludzie wówczas nie mieli przecież do dyspozycji takich środków komunikacji jakimi dysponują dzisiaj. Herodot miał w sobie ogromną wolę poznawania świata i nic nie mogło go zatrzymać. W obecnej dobie podróżować może praktycznie każdy, kto tylko chce. Co więcej, błyskawicznie możemy przemieszczać się z miejsca na miejsce. I jak tu nie zgodzić się z Hipolitem Tainem, dziewiętnastowiecznym filozofem francuskim, który przekonywał sobie współczesnych, że jednym z trzech podstawowych czynników determinujących życie człowieka jest moment dziejowy, w którym egzystuje dana jednostka. Nasze czasy wydają się tego dowodzić jak żadne inne.

No dobrze, ale skąd brać pieniądze na podróże?

Najlepiej o tę kwestię byłoby zapytać tych wszystkich, którzy co rusz wyjeżdżają. Nikogo takiego jednak nie mamy na podorędziu, zatem spróbujmy sami uporać się z tym zadaniem. Pieniądze na podróże,i nie tylko na nie, najlepiej zarobić. Zresztą, nikomu one nie spadają z nieba, niestety. Jeśli ktoś ma dobrze płatną pracę, to stać go na wiele rzeczy, w tym i na podróże, nie wyłączając tych egzotycznych. Przeciętny Kowalski jednak zarabia zbyt mało, żeby mógł sobie swobodnie wydawać na przyjemności. Ale życie to sztuka wyboru i non stop musimy wybierać między czymś a czym innym, bo nie możemy mieć przecież wszystkiego. Ale jeśli podejmujemy odpowiednie decyzje, jesteśmy w stanie zawsze znaleźć jakieś środki na przyjemności, w tym i na podróże. W końcu nie musimy wybierać drogich hoteli, bo zamieszkać możemy i w tanim hostelu. Jeśli ktoś rzeczywiście wyjeżdża, aby poznawać uroki różnych miejsc, nie przejmuje się zbytnio tym, że jego miejscem noclegowym nie jest luksusowy hotel.
Pieniądze na podróże niektórzy dostają w prezencie. To dopiero gratka! Są tacy szczęśliwcy wśród nas. Może i nam trafi się taki los. Można też zagrać na loterii. Kto wie, czy tym razem nie wygramy? Jeśli nie spróbujemy, nie dowiemy się.
Można też zacząć oszczędzać i w ten sposób odłożymy za jakiś czas odpowiednio duże pieniądze na podróże swoich marzeń. Nie trzeba przecież wyjeżdżać co roku, można odłożyć większą sumę i zafundować sobie dłuży wyjazd, nawet egzotyczny.

Redakcja scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *