Planowanie posiłków w diecie na niedoczynność tarczycy

Dieta zawsze może ci pomóc. Musisz ją traktować jak swojego sprzymierzeńca i proste narzędzie do poprawiania stanu własnego organizmu. W przypadku często diagnozowanej ostatnio choroby, jaką jest niedoczynność tarczycy, sposób żywienia odgrywa szczególnie ważną rolę, bo może albo pogarszać stan chorych, albo go wyraźnie i efektywnie poprawiać. Niedoczynność tarczycy dieta powinna zostać dobrze zaplanowana. Bez planu nie jesteś w stanie racjonalnie się odżywiać. Ustal więc ogólne zasady swojej nowej diety i staraj się ich zawsze trzymać.

Ostatnio modne stały się tzw. „posty przerywane”, polegające na niejedzeniu przez określoną ilość godzin. Według nich ilość posiłków zjedzonych w ciągu dnia nie ma żadnego znaczenia. Można więc przyswoić całą swoją pulę kalorii w jednym daniu, by później nie jeść już nic przez nawet dwadzieścia godzin. To metoda dobra, ale nie dla każdego. Mogą ją stosować wyłącznie osoby w pełni zdrowe, zwykle młode i niemające problemów z wagą. Niedoczynność tarczycy dieta na pewno nie będzie natomiast polegać na stosowaniu przerywanych postów. Podstawowa jej zasada mówi bowiem właśnie o tym, by posiłki spożywać regularnie i w równych odstępach czasu.

Zamiast stosować jakieś dziwne i nietypowe plany żywieniowe, postanów sobie, że przechodzisz na zdrowy styl życia i od tej pory każdego dnia zjadasz pięć małych porcji zdrowego jedzenia. Cztery nieco mniejsze posiłki też będą dobrym wyborem. Ostatni z nich musisz natomiast spożyć około dwie lub trzy godziny przed planowanym snem.

magictown.pl

Redakcja scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.