Urlop w Polsce – jakie miejsce wybrać?

Gdzie na urlop w Polsce? Oto pytanie, na które próbuje znaleźć odpowiedź wielu z nas. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ wakacje zbliżają się dużymi krokami. Co prawda jeszcze mamy zimę, ale nim się obejrzymy, już będzie maj, a to już czas, kiedy zaczyna się sezon urlopowy. W naszej szerokości geograficznej może nie jest jeszcze wówczas najcieplej, ale za to możemy skorzystać ze zniżek, bo ceny noclegów zwyżkują dopiero w czerwcu. Poza tym w tych najbardziej uczęszczanych miejscach jest zdecydowanie mniej turystów niż w szczycie sezonu. No cóż, wszystko ma swoje plusy i minusy. Nie ma wszak rzeczy idealnych na tym najpiękniejszym ze światów.

Najlepsze miejsca

Wróćmy jednak do rzeczy i sprawdźmy, gdzie na urlop w Polsce pojechać byłoby najlepiej. Żeby było jasne, nie odpowiemy jednoznacznie na to pytanie, bo przecież każdy z nas ma inne potrzeby i upodobania. Jedni lubią góry, inni morze, a jeszcze inni urlop uwielbiają spędzać na swojej działce. Urlop to czas wypoczynku i w zasadzie nie jest ważne dokąd pojedziemy, istotne jest bowiem to, żeby wypocząć. Ale skoro już jesteśmy przy tym temacie, dokonajmy przeglądu najbardziej atrakcyjnych miejsc w naszym kraju. Polska od jakiegoś już czas postrzegana jest jako kraj atrakcyjny pod względem turystycznym. No cóż, mamy się rzeczywiście czym pochwalić. Piękne miejsca, dobre jedzenie, mili i gościnni ludzie i do tego jeszcze u nas jest bezpiecznie. A dla zamożnych turystów – tanio. Czegóż chcieć więcej?

Na pewno urlop można spędzić nad Bałtykiem

Co prawda nasze morze nie należy do ciepłych, ale takich plaż jak nad naszym morzem nie ma nigdzie. Są osoby, które nie wyobrażają sobie lata bez wyjazdu nad Bałtyk właśnie. Nawet jeśli pogoda nie dopisuje, to na naszym Wybrzeżu jest co robić, bo atrakcji tam nie brakuje.
Mazury to region, który na urlop nadaje się jak najbardziej. Kraina Tysiąca Jezior ma do zaoferowani bardzo wiele. Mazurskie jeziora to raj dla żeglarzy, jak i dla zwolenników kąpieli. Wilczy Szaniec, leśniczówka „Pranie” czy zamek krzyżacki w Malborku to dopiero początek na bogatej liście miejsc, które w tym rejonie warto zobaczyć.
Zwolennicy górskich wędrówek z kolei mogą wyruszać na szlaki w Tatrach, ale i w Górach Świętokrzyskich czy w Karkonoszach. W górach sezon trwa praktycznie przez cały rok, więc nie ma problemu, aby tu przyjechać o każdej porze roku i zawsze mieć co robić.
A gdzie na urlop w Polsce jeszcze pojechać? Niektórzy urlop spędzają na zwiedzaniu miast. Warszawa, Gdańsk, Kraków, ale i Kazimierz Dolny czy Sandomierz to dzisiaj chyba jedne z najbardziej atrakcyjnych miejsc urlopowych. Zatem, ruszajmy w Polskę, bo warto!

Redakcja scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.