Rowerowa podróż po Bieszczadach

W naszym kraju nie brakuje niezwykle uroczych zakątków, które to warto zwiedzić na rowerze podczas sprzyjającej wiosenno – letniej pogody. Wśród wielu niezwykle pięknych miejsc polskiej ziemi można zaliczyć Bieszczady.

Rowerem w Bieszczadach – niezapomniana podróż

Bieszczady to nieco dzikie, porośnięte lasami dzikie tereny. Z kolei malownicze góry dostarczają niezwykle pięknych, jedynych z swoim rodzaju widoków.

Bieszczadzkie bezdroża bez wątpienia stanowią niesamowity raj dla rowerzystów. Nie brakuje tutaj niezwykle uroczych tras rowerowych o różnym stopniu trudności, które to bardzo często stanowią część znanych szlaków rowerowych o międzynarodowym znaczeniu.

Popularne trasy rowerowe w Bieszczadach

Trasy rowerowe znajdujące się w Bieszczadach biegną nie tylko asfaltem, lecz także niezwykle uroczymi ścieżkami pośród dzikich, bieszczadzkich lasów.

Niesamowity relaks oraz mnóstwo przyjemności znajdą tu z pewnością nie tylko amatorzy rowerowych wycieczek, lecz także te osoby, które uprawiają ten sport wyczynowo. Poszczególnymi znakami rowerowymi są tutaj oznakowane nie tylko wszystkie drogi publiczne, lecz także większość stokówek.

Niezwykle popularny jest czerwony szlak na Przysłup Caryński.
Każdy kto posiada jakąkolwiek mapę Bieszczadów z pewnością zauważył, że znajdujące się w tych górach drogi nie ograniczają się tylko i wyłącznie do tych większych, lecz także mniejszych które to nagle kończą. Wiele znajdujących się tutaj dróg przeznaczonych do ruchu samochodowego jest ograniczona znakami zakazu ruchu, zatem warto w tych okolicach korzystać z roweru.

Zwiedzanie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

W Bieszczadach nie brakuje wielu tras rowerowych, które warto w całości przemierzyć na swym jednośladzie.
Każdy wielbiciel jazdy na rowerze powinien doskonale wiedzieć o tym, że na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego rowerem można się poruszać tylko i wyłącznie po drogach publicznych, bowiem w parku nie ma tras rowerowych. Od pewnego czasu został bowiem zlikwidowany dojazd do dawnego schronu nad Negrylowem i znaną powszechnie trasę Bereżki – Przysłup Caryński.

Zwiedzanie Polańczyka oraz okolic Soliny

Będąc w Bieszczadach każdy turysta powinien bez wątpienia udać się w okolice niezwykle urocze tereny Soliny oraz Polańczyka. Obie miejscowości łączy okazałe jezioro, a w obu miejscowościach jest szeroko rozwinięta turystyka.

Nie brakuje tu licznych barów, restauracji oraz szeroko rozwiniętej bazy noclegowej, zatem każdy turysta może tutaj bez problemu przenocować, posilić się regionalnymi daniami, a następnie ruszyć w dalszą podróż na swoim jednośladzie.

Redakcja scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.