Koszula w góry – czy to dobry wybór dla kobiety?

Chodzenie po górach to ten rodzaj rekreacji, który jest zarówno zdrowy, jak i owocuje w piękne pejzaże. Bieszczady i Tatry jesienią wyglądają tak niesamowicie, że mnóstwo turystów wybiera się tam z najdalszych zakątków Polski. Wypad w góry jest jednak czymś, na co warto się przygotować. Pogoda, szczególnie w takim terenie, potrafi bywać zmienna, dlatego warto się odpowiednio ubrać. W ciepłe dni oczywiście będzie to inna odzież, niż jesienią lub zimą. Jak się odpowiednio ubrać, by nie spocić się za bardzo? Tutaj rady są przeróżne. Niektórzy radzą wybrać termoaktywną bieliznę, inni by ubrać się jak najlżej, jednak trzeba brać pod uwagę, że nawet w cieplejsze dni bywa, że pogoda się załamuje. Co wtedy? Najlepszym wyborem ubioru w góry dla kobiety są koszule. Oczywiście mówimy o rekreacyjnym wychodzeniu na mniejsze szczyty, gdyż na K2 z pewnością ten strój się nie sprawdzi. Dlaczego koszula jest dobrym wyborem na górskie wycieczki?

Ciepło, przewiewność, uniwersalność

Gdy pogoda się załamie, to koszula, czy to flanelowa czy bawełniana – pozwoli zakryć ciało i ochronić te miejsca, które są najbardziej przegrzane. Jeśli zacznie padać ciepły lub nieco zimniejszy deszcz, można z łatwością trzymać koszulę nad głową, by uchronić się przed zmoknięciem. Zapięta potrafi zapewnić nieco ciepła na szlaku i uchronić przed smagającym wiatrem. Rozpięta z kolei zagwarantuje przewiewność. Jeśli natomiast pogoda będzie naprawdę upalna, to można sobie koszulę zawiązać wokół bioder. Jest to więc nie tyle główny ubiór, co dodatek do niego, który doceni z pewnością każda kobieta na szlaku.

Warto również pamiętać o wybraniu koszuli wystarczająco grubej, by zagwarantować ciepło. Flanelowa koszula potrafi dobrze odizolować od niższej temperatury, jednocześnie materiał jest oddychający, dzięki czemu zmniejsza naszą potliwość, co w trakcie wycieczki po górach jest nie lada plusem. Jeśli natomiast pogoda będzie na tyle ciepła, że nawet na biodrach koszula będzie grzała nasze ciało, to spokojnie można ją zwinąć i wrzucić do plecaka, gdzie będzie czekała na odpowiedni moment. Nie na darmo na szlaku spotyka się naprawdę wiele osób ubranych właśnie w koszule. Jest to bardzo uniwersalny ubiór, dzięki któremu można być spokojnym w trakcie wycieczki w góry. Oczywiście nie będzie to dobrym pomysłem, jeśli chcemy zdobywać szczyty wymagających szlaków, gdzie warunki są naprawdę ciężkie, ale w niższych górach np. Bieszczadach sprawdzi się świetnie.

Komfort i oryginalność

Koszule są coraz modniejsze, dzięki czemu wzorów jest tak dużo, że można spokojnie wybierać spośród setek kolorów i nadruków. Jest to świetna możliwość dla osób, które chcą być oryginalne i zauważalne na szlaku. Dbanie o swoje dobre samopoczucie jest równie ważne, co troska o kondycję fizyczną, dlatego wybierając taki dodatek na szlak górski, jak koszula – warto wybrać taką, która nam się po prostu podoba. Koszule damskie są wygodne, różnorodne kolorystycznie i uniwersalne. To stawia je wśród odzieżowych faworytów na górskie wycieczki.

Redakcja scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.