Olej z awokado i jego kosmetyczne właściwości

0
212

Moda na awokado trwa w najlepsze, a że nasza wiedza na temat jego leczniczych właściwości jest coraz szersza, sięgamy po ten przysmak coraz chętniej. Awokado świetnie sprawdza się jako wartościowy dodatek do zdrowej diety, a jednocześnie cieszy się coraz większym uznaniem jako naturalny kosmetyk.

Co warto wiedzieć na ten temat?

W jaki sposób olej z awokado może nam pomóc w walce o utrzymanie skóry w dobrej formie?

O wyjątkowych właściwościach awokado oraz pochodzącego z niego oleju decydują znajdujące się w nim substancje. Wiadomo, że awokado to lecytyna i naturalne fitosterole. To również cenna porcja kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, witamin z grupy B oraz tak cennych dla zdrowia i urody substancji, jak witaminy A, D oraz E. W jaki sposób moc awokado można wykorzystać w walce o zachowanie młodego i pięknego wyglądu?

Olej z awokado

Olej z awokado staje się coraz cenniejszym wsparciem dla tych osób, którzy chcą lepiej zadbać o zbyt suchą skórę oraz wspomóc osłabiony naskórek w procesie regeneracji. Ten naturalny kosmetyk może się też dobrze sprawdzić w walce z takimi problemami dermatologicznymi, jak łuszczyca oraz atopowe zapalenie skóry. Wiadomo też, że olej z awokado ma bardzo dobry wpływ na produkcję kolagenu oraz tkankę łączną, a zabiegi kosmetyczne z takim dodatkiem mogą nam pomagać w walce z plamami starczymi oraz procesem starzenia się skóry. Awokado wspiera też proces regeneracji naskórka, chroni przed bakteriami, a przy okazji skutecznie łagodzi stany zapalne. Olej z awokado może jednocześnie zapewnić naszej skórze bardzo dobrą ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV, można go też wykorzystać w trakcie leczenia oparzeń i uciążliwych ran.

Zobacz więcej podobnych artykułów na ravel.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here