Najpopularniejsze typy rowerów w 2020 roku

Sezon rowerowy już niedługo rozpocznie się na dobre. Wiosna to czas konserwacji użytkowanego obecnie sprzętu lub czas zakupu nowego. Większość sklepów na początku marca będzie już posiadała najnowszą ofertę producentów, dzięki czemu warto rozpocząć poszukiwania. Marzec jest również dobrym momentem na zakup roweru ze względu na to, że serwisy nie mają jeszcze aż tyle pracy, dzięki czemu pracownicy są w stanie doradzić nam jaki rower wybrać ponieważ mają więcej czasu niż w sezonie gdzie dużo osób potrzebuje szybkiej naprawy roweru.

Do czego będzie służył rower?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się jakie będzie wykorzystanie przez nas roweru. Jedni potrzebują go do dojazdów do pracy, inni chcą szybko jeździć po okolicznych szosach, jeszcze innych kręci jazda w górach, a kolejne osoby będą chciały zwiedzać nowe tereny z sakwami przypiętymi do roweru. Oczywiście istnieją rowery uniwersalne, ale jeśli wiemy jaki będzie nasz główny typ aktywności czasem warto kupić rower dedykowany do niej, dzięki czemu będziemy mogli maksymalnie wykorzystać jego możliwości. Bardzo ważne jest również określenie jaki budżet możemy przeznaczyć na rower. W sklepach sprzedawcy będą często zachęcali do dopłaty np. 300zł do wyższej grupy osprzętu, później okaże się, że w modelu za kolejne 200zł więcej są lepsze koła itd. Sztywne ustalenie budżetu pozwoli nam na zaoszczędzenie pieniędzy.

Najpopularniejsze typy rowerów:

1. Rower miejski – są to rowery z kołami najczęściej 28 lub 29”. Posiadają ramę wygiętą w charakterystyczny łuk. Często wyposażone w koszyk na kierownicy lub bagażnik. Zamontowanie przerzutki wewnątrz piasty i zastosowanie osłon na łańcuch pozwoli nam uniknąć ubrudzenia podczas dojazdów do pracy.
2. Rower crossowy – te rowery również posiadają najczęściej koła o wymiarze 28”. Jednak opony na nich mają już najczęściej większy bieżnik, co pozwoli nam przejechać np. po delikatnym piasku czy lesie, a amortyzator zapewni komfort jazdy. Bagażnik z tyłu pozwoli na zamocowanie rzeczy niezbędnych przy np. wyjeździe do lasu. Jest to najbardziej uniwersalny ty roweru.
3. Rower szosowy – ten typ roweru również posiada koła 28”. Są one jednak bardzo wąskie z wąskimi oponami. Na takim rowerze praktycznie nie jesteśmy w stanie przejechać przez las, ale jazda po asfalcie sprawi ogromną przyjemność dzięki lekkości roweru.
4. Rower mtb – popularny „góral”, często jednak wybierany przez osoby które chcą jeździć po lesie po ścieżkach jak i poza nimi. Pozwala często również na przypięcie sakw.

Redakcja scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.