Idealna majówka – gdzie warto pojechać?

Maj to idealny czas na odpoczynek i podróże. Już teraz wielu z nas zastanawia się gdzie pojechać na majówkę. Istnieje tutaj wiele możliwości, które są ściśle uzależnione od naszego budżetu oraz preferencji. Jeżeli chodzi o długi majowy weekend, wiele osób decyduje się na przykład na wzięcie dłuższego urlopu i wybranie się w jakąś dalszą, egzotyczną podróż. Innym zależy po prostu na tym, by na majówkę wyrwać się z miasta i zobaczyć coś nowego. Od czego zacząć planowanie? Pierwszym krokiem powinno być na pewno ustalenie naszego budżetu oraz terminów wyjazdu, które nas interesują.

Czy warto na majówkę wyjeżdżać z Polski?

Wielu miłośników podróży twierdzi, że jest to bardzo dobry okres na wyjazdy, ponieważ przypada on jeszcze przed rozpoczęciem typowego sezonu turystycznego. Na pewno więc będziemy mogli cieszyć się wieloma europejskimi atrakcjami bez potrzeby przebywania w tłumie turystów. Możemy wybrać się na przykład do Rzymu czy Florencji, gdzie będziemy w stanie zwiedzić wiele ciekawych galerii sztuki, muzeów oraz kościołów. Dodatkową zaletą wybrania się w kierunku południowym będzie z pewnością pogoda. Będzie wtedy ciepło, ale nie upalnie, co z pewnością jest wręcz idealną pogodą na zwiedzanie. Jeżeli planujemy podróż poza kraj, już teraz warto rozglądać się za lotami oraz zakwaterowaniem. Dlaczego warto robić to wcześniej? Z powodu niskich cen. Zarezerwowanie lotu na kilka miesięcy przed podróżą gwarantuje nam nawet kilkukrotnie niższą cenę. Podobnie sprawa będzie się miała w wielu hotelach czy też apartamentach.

Polskie miasta

Dla innych osób odpowiedzią na pytanie gdzie pojechać na majówkę będzie – do polskiego miasta. Nie każdy chce spędzić majówkę na plaży i coraz więcej osób decyduje się, by spędzić te parę dni na krótkim city breaku. Dokąd się wybrać? Jeżeli interesują nas lokalne kierunki, jest wiele pięknych, polskich miast, które będą nam oferować bardzo ciekawe atrakcje. Możemy na przykład wybrać się do Trójmiasta, gdzie mamy do zwiedzenia wiele muzeów, a także możemy wybrać się tam na długie, malownicze spacery nad morzem. Zarówno Gdańsk, Gdynia jak i Sopot będą oferowały wiele ciekawych atrakcji, które warto odkryć. Równie ciekawym pomysłem może okazać się Warszawa. Jeżeli nigdy nie odwiedziliśmy jeszcze stolicy, na pewno zrobi na nas niemałe wrażenie. Poza tym, na pewno warto wybrać się na parę dni do miast takich jak Poznań, Wrocław czy Kraków. Każde z nich będzie posiadało historyczne stare miasto, a także wiele innych ciekawych muzeów, atrakcji czy restauracji.

Redakcja scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *