Pomysły na spędzanie wolnego czasu z dziećmi

Jeżeli jesteś w stanie w wolnym dniu zabrać swoje dzieci na zewnątrz, na pewno znajdziesz dla nich milion rzeczy do roboty. Wystarczy dać im piłkę, aby zająć je na długi czas albo po prostu zachęcić je do przejażdżki rowerowej czy innych zabaw niewymagających posiadania specjalistycznego sprzętu. Jak jednak spędzać czas wolny z dzieckiem w domu? Czy istnieją jakieś formy zabaw, które mogą być realizowane i praktykowane w domowych warunkach?

Oczywiście tak i jest ich całkiem sporo. Doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu z całą rodziną, w tym również i dziećmi, będzie przygotowanie domowego seansu filmowego. Wszyscy uwielbiają przecież oglądać filmy. Co prawda dla kilkuletniego szkraba jakikolwiek film obyczajowy mógłby okazać się niezrozumiały, ale na pewno z chęcią będzie on obserwować poczynania małych bohaterów w różnych bajkach bądź filmach animowanych. Aby czas wolny z dzieckiem był przy okazji produktywny, przed rozpoczęciem seansu można udać się z maluchami do kuchni i przygotować różne przekąski do filmu. Nie musi to być nic niezdrowego. W końcu taki popcorn jest akurat jedną z bardziej wartościowych przekąsek. Wystarczy przygotować go samodzielnie, zamiast korzystać z tego, który robi się w mikrofalówce. Świetną przekąską będą też owsiane domowe ciasteczka, które maluchy mogą samodzielnie zdobić.

Mimo wszystko w pokoju dziecka zawsze powinny też występować różnorodne zabawki, którymi ten będzie mógł się sam zająć w momencie, gdy jego rodzice będą robić inne rzeczy.

kasza2go.pl

Redakcja scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.