Co zobaczyć w Polsce?

0
48

Lubisz podróże, a co za tym idzie chciałbyś lepiej poznać swój własny kraj. Jest to dobry pomysł, jednak nie za bardzo wiesz jakie są ciekawe miejsca w Polsce. Jeśli szukasz inspiracji zapewne tutaj je znajdziesz, niezależnie czy jesteś fanem gór, morza, wycieczek samochodem, pociągiem czy rowerem. Możesz znaleźć coś dla siebie.

Zacznijmy od nasz zapierających dech w piersiach gór- Tatry

Co nam oferują? Piękne wrażenie estetyczne. Z jednej strony może wybierać spacery dolinami- dolina Chochołowska czy dolina Kościeliska. Jednak są też szczyty czy ściany dla żądnych wrażeń turystów czy wspinaczy. Różnorodność tras powoduje, że wiele osób chętnie odwiedza tę część Polski.

Bieszczady- któż z nas nie słyszał jeszcze: „rzucam wszystko i wyjeżdżam w Bieszczady”. Mają one w sobie silny magnetyzm. Dają ogromną dawkę spokoju i są ucieczką od zmartwień i problemów ówczesnego życia. Nie są to wysokie góry jednak dają prawdziwy relaks psychiczny,

Kiedy nie potrzebujemy relaksu psychicznego, a chcemy obejrzeć piękne, duże, zabytkowe miasto warto wybrać się do Krakowa. Co możemy tam zobaczyć? Na pewno najsłynniejszy Wawel, możemy spacerować uroczymi krakowskimi uliczkami i słyszeć wielkomiejski szum bijącego pełną piersią Krakowa. Może Was również zainteresować Muzeum Schindlera, stanowiące wspomnienie mrocznej II wojny światowej, pokazujące jednak, że nawet w takich zatrważających momentach istnieją ludzie o złotym sercu. Nie wszyscy znają to miejsce, jednak gdy chcecie odetchnąć od tłumów, możecie udać się uroczy Zakrzówek nazywany przez miejscowych „małą Chorwacją”.

Kolejnym pięknym i intrygującym miastem jest Wrocław

Liczba mostów jest niesamowita i tworzy wyśmienity wrocławski pejzaż. Co tutaj może nas oczarować? Wiele osób wybiera się wrocławskiego zoo, w którym otworzono Afrykarium i można oglądać, przeróżne morskie zwierzęta. Nawet Wrocławski Dworzec Główny jest zabytkowy. Warto zwiedzić to miasto.

Być może pasjonujesz się wycieczkami rowerowymi. Czy słyszałeś o szlaku Orlich Gniazd? Szlak łączy Kraków z Częstochową i prowadzi poprzez Orle Gniazda, zamki i warownie wybudowane na skałach. Jego długość to ponad 160 kilometrów- dla wielu niezwykle zachwycający szlak.

Oczywiście jeśli lubicie morze, to jak wycieczka na północ będzie jak najbardziej wskazana. Okolice Trójmiasta prócz dostępu do morza, mogą się pochwalić ciekawą architekturą oraz rozwiniętym życiem rozrywkowym.

Jak więc widać, Polska ma wiele pięknych miejsc do zaoferowania, na dodatek bardzo różnorodnych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here