Siłownia zaczyna Cię nudzić? Poszukaj inspiracji wśród bardziej ekstremalnych aktywności.

Ciągłe ćwiczenia w domu lub na sali stają się monotonne, a motywacja do biegania spada? Może to idealny czas, żeby spróbować czegoś bardziej ekscytującego.

Każdy łowca adrenaliny dochodzi do momentu, gdzie zwykły sport to za mało. W taki sposób rodzą się coraz to nowe aktywności z nutką ryzyka i szaleństwa. Poszukaj i sprawdź, czy któraś opcja nie jest dla Ciebie idealna.

Do wyboru jest szereg znanych pozycji, jak skoki na bungee, ze spadochronem, wspinaczka czy kolarstwo górskie. Jednak warto poznać też bardziej intrygujące i ciekawe sporty ekstremalne.

Dość popularny, zwłaszcza w okolicach turystycznych miejscowości stał się rafting. Polega na spływie specjalnym pontonem przez rwący nurt rzeki. O bezpieczeństwo dbają profesjonalni sternicy, dlatego spokojnie może być to atrakcja dla całej rodziny.

Dla miłośników wodnego szaleństwa znajdzie się coś jeszcze. Na powierzchni wody można spróbować windsurfingu, który rozkochał na dobre wielu pasjonatów. Kiedy nawet on się znudzi, można zamienić deskę z żaglem na latawiec i spróbować sił w kitesurfingu. Efekt jest powalający.

Zastrzyk adrenaliny można znaleźć również lecąc nad wodą w ramach flyboardingu. Deska wyrzuca wodę pod ciśnieniem, umożliwiając dzikie akrobacje, delfinie wyskoki, a nawet dawanie nura pod wodę. Ciężko zawyżyć poprzeczkę.

Coraz więcej ludzi próbuje także nurkowania. Niby każdy wie o co chodzi, jednak oglądnięcie nagrań podwodnego świata potrafi wywrócić świat do góry nogami. Trzeba się spieszyć, bo piękne rafy koralowe coraz bardziej znikają. Zawsze jednak pozostanie do poznania mnóstwo interesujących, wodnych żyjątek.

glodowki.pl

Redakcja scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.