Pakowanie – czyli poradnik podróżnika

Pakowanie bagaży to chyba jedna z najbardziej frustrujących czynności przed podróżą. Nie lubimy tego, bo zajmuje zbyt wiele czasu, a my i ta nie wiemy, czy zdołaliśmy wszystko ze sobą zabrać. Jak we wszystkim, także i tu, królować będzie zasada – co za dużo, to niezdrowo. Podróżujemy bowiem nie po to, żeby nosić swoje bagaże, ale po to, by odpocząć, poznać nowe miejsca i nowych ludzi. Podpowiadamy więc, co spakować w podróż i jak się do tego zabrać, by można było skupić się na ciekawszych elementach naszej podróży.

Wszystko zależy oczywiście od tego na jaką podróż się wybierasz

I jakim środkiem transportu. Zupełnie inaczej należy podejść do podróży samochodem, gdzie upchnięcie dodatkowej torby może nie być problemem, niż w przypadku pociągu czy autokaru, gdzie miejsce jest ograniczone. Więcej będziemy też musieli ze sobą zabrać w przypadku dłuższej podróży, choć przy dobrej organizacji ilość ta nie musi się, aż nadto różnić.

Kilka dni przed podróżą, albo najlepiej w momencie jest zorganizowania czy opłacenia zrób sobie listę rzeczy, których będziesz potrzebował. Taka lista stworzona dużo wcześniej pozwoli Ci na spokojnie przeanalizować w jaki sposób chcesz spędzać wolny czas i jakie przedmioty staną się konieczne, by z niego efektywnie korzystać. Zaglądaj do niej na bieżąco i dopisuj, a nawet wykreślaj rzeczy, które po głębszym przemyśleniu mogą okazać się zbędne. Gdy przyjdzie pora do pakowania, zrobisz to szybko i bez namysłu. Po prostu sięgniesz po listę i będziesz na niej odhaczał spakowane już przedmioty.

Oczywiście istnieje pewien ponadczasowy niezbędnik

Tworzyli go specjaliści od podróżowania, próbujący ułatwić amatorom przeżywanie wycieczek. Bo potem, te niespakowane przez nas rzeczy, będzie trzeba uzupełnić na miejscu. A to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Po co więc obciążać swój rachunek bankowy?

Najpierw odzież. Pamiętaj o bieliźnie, ale w takiej ilości, byś mógł mieć codziennie czystą i weź pod uwagę pranie ręczne, gdy nie będzie do tego możliwości. Zabierz ze sobą parę prostych koszulek, jednokolorowych, bluzkę z długim rękawem lub sweterek i kilka par spodni. Jeśli odwiedzał będziesz ciepłe kraje nie zapomnij o kapeluszu i stroju kąpielowym. Jeśli w zimowe rejony zabierz parę ciepłych rękawiczek i szalik. No i jeszcze buty. Weź maksymalnie dwie pary. Chyba, że to dłuższa wyprawa. Poza tym powinieneś pamiętać o takich rzeczach jak ręczniki, chusteczki odświeżające, szczoteczka do zębów, małe opakowania kosmetyków, krem z filtrem czy nawet nożyczki do paznokci. Nie zapomnij również o lekach przeciwbólowych czy takich do dezynfekcji ran. Nigdy nie wiesz, co może Ci się przydarzyć.

Redakcja scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.