Czy warto wybrać się na urlop bez dzieci?

Jesteś rodzicem i rozważasz urlop bez dzieci w towarzystwie pięknej, polskiej przyrody? A może nie masz dzieci, ale chcesz odpocząć wyłącznie w towarzystwie osób dorosłych? Sprawdź, dlaczego warto postawić na obiekty tylko dla dorosłych osób i gdzie szukać takich miejsc.

Urlop bez dzieci – czy warto?

Każdy rodzic czasem marzy o odpoczynku bez swojego potomstwa. Nie ma w tym nic złego – dzieci pochłaniają dużo energii. Nawet te maluchy, które potrafią spędzić czas tylko w swoim towarzystwie lub wraz z rówieśnikami, potrzebują dużo troski i opieki rodziców. Rodzice muszą stale dbać o wszystko potrzeby dziecka. Co więcej, podczas urlopu zorganizowanego stricte dla dorosłych, maluch może zwyczajnie się nudzić, dlatego wyjeżdżając z dzieckiem, warto zapewnić mu atrakcje w postaci wyjść na basen, do kina, na plac zabaw czy do parku rozrywki. Dlatego też, jeśli rodzice chcą odetchnąć od codziennych obowiązków i troski o swoje potomstwo, mogą zdecydować się na wyjazd bez dzieci. 

Obiekty hotelowe adults only (tylko dla dorosłych) w Polsce

Oferta obiektów dla dorosłych nie jest skierowana wyłącznie dla rodziców. Wiele osób chciałoby spędzić romantyczne chwile czy długo wyczekiwany urlop otaczając się jedynie innymi dorosłymi. Coraz więcej obiektów noclegowych – hoteli czy pensjonatów, a także obiektów rekreacyjnych, jak na przykład parki wodne, oferuje strefy wydzielone jedynie dla osób pełnoletnich. Takie miejsca znajdują się w całej Polsce. Zwłaszcza w górach można w pełni zrelaksować się wśród pięknych okoliczności przyrody. Jednym z takich miejsc jest Villa Top, która oferuje apartamenty dla dorosłych. Są one urządzone w nowoczesnym stylu, a dodatkowo obiekt znajduje się blisko miejsc atrakcyjnych turystycznie, takich jak na przykład Gubałówka. Dzięki obecności Tatr można odetchnąć świeżym powietrzem, spacerować, zwiedzać i wspinać się po górach. Szukając takich miejsc w internecie, warto wpisywać frazę „adults only” lub, na stronach służących do rezerwacji hoteli, zaznaczać opcje „bez dzieci”. Tego typu obiekty znajdują się zarówno w popularnych miejscowościach, jak i tych mniejszych, rzadziej odwiedzanych. W związku z tym, że takie miejsca nadal są mniejszością, warto zaplanować wyjazd bez dzieci z wyprzedzeniem. 

Trend urlopu bez dzieci rośnie w siłę, a co za tym idzie, przybywa miejsc wyłącznie dla osób dorosłych. Można znaleźć je nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Nie trzeba jednak wyjeżdżać daleko, by móc w pełni zrelaksować się bez konieczności zabierania dzieci ze sobą.

Materiał zewnętrzny

Redakcja scanholiday.com.pl