Boże Narodzenie na nartach. Rodzinne święta poza domem

Wyjazdy na czas Bożego Narodzenia cieszą się coraz większą popularnością. Na tę opcję decydują się w szczególności miłośnicy białego szaleństwa. To zupełnie zrozumiałe – pod koniec grudnia warunki pogodowe są wręcz idealne do jazdy na nartach czy snowboardzie. Dodatkowo w górskich miejscowościach panuje wręcz magiczna atmosfera, której próżno szukać w innych miejscach.

W minionych latach biura turystyczne zauważyły wzrost zainteresowania wyjazdów w czasie świąt Boże Narodzenia, łącznie z Wigilią. W 2018 roku odnotowano, że narciarze najchętniej wybierali Austrię, Czechy i Słowację. Jednym z powodów spędzania świąt poza domem jest mnogość atrakcji turystycznych, a także fantastyczne warunki do jazdy. Kiedy praktycznie w całej Polsce nie ma śladu śniegu, w rejonach górskich jest go pod dostatkiem. Dodatkowo zagraniczne ośrodki znane są różnorodności dostępnych tras, a także świetnie zorganizowanych i zadbanych stoków.

Jeśli nie chcemy korzystać z usług biura podróży, można skontaktować się z prywatnymi szkołami narciarskimi. Prowadzone są one przez pasjonatów tego sportu, którzy doskonale znają rejony, do których wyjazd oferują. To większa gwarancja także naszego zadowolenia. Dodatkowo podczas takiej wycieczki można skorzystać z wiedzy wykwalifikowanych instruktorów i pobrać dodatkową naukę narciarstwa, aby szlifować swoje umiejętności.

O czym trzeba pamiętać, wyjeżdżając na narty za granicę?

Wyjazd na narty za granicę wiąże się ze skrupulatnymi przygotowaniami. Jedną z najważniejszych rzeczy jest sprawny i kompletny sprzęt. Specjalista z centrum nauki jazdy na nartach Szkoła Zdrowia, wskazał jeszcze jedną ważną rzecz:

Jeśli wybieramy się na wyjazd na narty za granicę, nie ważne, czy z biurem turystycznym, czy prywatną szkołą, przede wszystkim musimy się ubezpieczyć. Sama karta EKUZ nie wystarczy. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ofert specjalnych polis narciarskich, które można dopasować do naszych potrzeb. Najważniejsza jest suma kosztów leczenia, NNW oraz OC w życiu prywatnym. Warto rozszerzyć polisę o ubezpieczenie sprzętu narciarskiego na wypadek uszkodzenia lub kradzieży. Pamiętajmy też, aby sprawdzić, czy dane towarzystwo nie określa naszego ulubionego stylu jazdy jako sportu wysokiego ryzyka. Jeśli tak, rozszerzenie ubezpieczenia będzie niezbędne.

Inne zalety świąt poza domem

Choć może brzmieć to paradoksalnie, święta poza domem oznaczają więcej czasu spędzonego z najbliższą rodziną i przyjaciółmi. Nie musimy martwić się o zakupy, stanie w długich kolejkach, gotowanie, zmywanie, sprzątanie. Przygotowania do Bożego Narodzenia wymagają wiele energii i straconych dni, przez co nierzadko zapominamy o tym, co jest w tym wszystkim najważniejsze. Hotele i restauracje zadbają o wszystko, dzięki czemu my możemy w pełni cieszyć się wspólnym, aktywnym czasem w niepowtarzalnej atmosferze.

Redakcja scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *