Urlop w Chorwacji -zalety wakacji w Chorwacji

Sezon zimowy co prawda trwa w najlepsze, ale nie musi to wcale oznaczać, że powinniśmy poddawać się wciąż chłodnej i depresyjnej aurze. Już za niecały miesiąc powitamy wiosnę, a za kilka miesięcy wróci nasze ukochane lato, którego większość z nas wyczekuje z utęsknieniem. Żeby umilić sobie nieco oczekiwanie na tą najcieplejszą i najbardziej kolorową porę roku, możemy już teraz zastanowić się, co będziemy robić latem, dokąd się wybierzemy i gdzie spędzimy wakacje? Każdy pomysł jest dobry, niezależnie od tego, czy zdecydujemy się zostać w Polsce, czy wyjechać gdzieś dalej, aby poznać smak zagranicznych wakacji.

Pogoda gwarantowana

Jednym z ulubionych kierunków Polaków, którzy decydują się ruszyć na wakacje, jest południowa Europa. Trudno się temu dziwić – jest ona nie tylko niesłychanie piękna, ale także gwarantuje doskonałą pogodę przez większość czasu! Krajem, który szczególnie polubiliśmy, jest Chorwacja. Z pewnością nie jest to dla nikogo żadnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, jak malowniczy jest to zakątek na mapie naszego kontynentu. Z roku na rok, wakacje w Chorwacji wybiera coraz więcej osób, które zresztą planują powrócić tam w przyszłości. Dla tych, którzy jeszcze się wahają, może to być wskazówka, że warto porzucić wątpliwości i udać się do Chorwacji samemu, aby na własne oczy przekonać się, że zachwyty nad tym krajem nie są przesadzone!

Obiektywnie rzecz biorąc – nie są przesadzone ani trochę

Chorwacja słynie z gościnności, a jej mieszkańcy są niezwykle sympatycznymi ludźmi, którzy jeśli tylko mogą, spieszą innym z pomocą. Nie wspominając już o bajkowych wręcz krajobrazach, czyli piaszczystych plażach i błękitnej wodzie, kontrastującej z bielą piasku. To wszystko brzmi niemal zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe… A jednak taka jest turystyczna rzeczywistość Chorwacji. Ciężko byłoby tu nie wspomnieć o innej zalecie, jaką posiada ten kraj: język chorwacki jest językiem słowiańskim, tak samo, jak język polski. Dzięki temu, jeśli będziemy mieli jakiś problem w czasie rajskich wakacji, a nie znamy języka angielskiego zbyt dobrze, nie musimy się zbytnio martwić. Chorwaci powinni zrozumieć, o co nam chodzi!
Lista zalet, jakie posiada ten cudowny kraj, jest bardzo długa, jednak najlepiej przekonać się o tym osobiście, podczas wycieczki do Chorwacji. Z pewnością zostanie nam ona w pamięci na bardzo długo, a kiedy już zrozumiemy, że odkryliśmy zupełnie niesamowite miejsce, będziemy pragnęli bardzo szybko wrócić na spokojne i nie przeludnione plaże chorwackiego wybrzeża.

Redakcja scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.