Trening EMS – zobacz, czy sprawdzi się dla Ciebie!

Szukasz sposobu na to, aby pozbyć się nadmiaru kilogramów i wymodelować swoje ciało? A może Twoim problemem jest niska masa mięśniowa i brak kondycji? W takim przypadku sprawdź trening EMS. Wyjaśniamy, na czym dokładnie polega i dla kogo może być najlepszym wyborem!

Czym jest trening EMS?

Aby dowiedzieć się, dlaczego treningi EMS są obecnie tak popularne, należy bliżej przyjrzeć się ich specyfice. Czym dokładnie są tego typu treningi?

EMS to Electric Muscle Stimulation, czyli stymulacja elektryczna mięśni. Prowadzona jest ona z wykorzystaniem specjalnego urządzenia, które potrafi generować bezpieczne impulsy elektryczne o niskiej częstotliwości, które docierają do mięśni i wspomagają ich pracę.

Elektrostymulacja mięśniowa jest stosowana jako element treningu personalnego EMS, który odbywa się w wybranych klubach dysponujących tego typu zapleczem. Jedną z najpopularniejszych sieci prowadzących takie treningi w różnych miastach w Polsce jest intime.pl.

Jak odbywają się treningi EMS?

Tego typu treningi prowadzone są z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i polegają na wykonywaniu określonych ćwiczeń w trakcie elektrostymulacji mięśniowej.

Co ważne, atutem tego typu ćwiczeń jest krótki czas ich trwania, ponieważ wystarczy jedynie około 20 minut tygodniowo, by osiągnąć zamierzone rezultaty bardzo szybko. Taki czas spędzony na elektrostymulacji mięśniowej można porównać z około 2-3 godzinami na siłowni. W tym czasie możliwe jest spalenie nawet do 1200 kalorii!

Treningi EMS, jak wspominano wcześniej, są rodzajem treningów personalnych, czyli nad osobą trenującą czuwa wtedy trener personalny. To on dobiera odpowiedni rodzaj ćwiczeń do potrzeb osoby trenującej i czuwa nad postępami jej treningów.

Jeszcze więcej informacji dotyczących treningów połączonych z elektrostymulacją mięśniową można uzyskać na stronie InTime pod adresem https://www.intime.pl/trening-ems-wroclaw/.

Kiedy warto zapisać się na treningi EMS?

Tak naprawdę treningi EMS mają uniwersalne zastosowanie i mogą one sprawdzić się zarówno wtedy, gdy celem jest zrzucenie kilogramów, jak i wtedy, gdy chodzi o poprawę masy i siły mięśni.

Treningi EMS polecane są między innymi osobom, które:

  • mają nadwagę i otyłość
  • chcą poprawić wygląd swojego ciała
  • zamierzają rozbudować masę mięśniową
  • chcą zwiększyć swoją siłę
  • pragną mieć lepszą kondycję
  • doświadczają bólów mięśniowych, kręgosłupa
  • muszą ćwiczyć ze względu na rehabilitację

Wobec tego istnieje wiele wskazań do skorzystania z treningów EMS i mogą one pomóc w wielu przypadkach, gdy celem jest jeszcze szybsze osiągnięcie dobrych efektów treningowych.

Czy treningi EMS są trudne?

Nie ma obaw, że treningi EMS będą zbyt wymagające i mogą spowodować problemy, na przykład ze zdrowiem. Wynika to z faktu, że są one dobierane indywidualnie do potrzeb klienta oraz odbywają się bez korzystania z forsownych czy skomplikowanych ćwiczeń.

Trener personalny prowadzący swojego klienta może dobrać dla niego odpowiednie rodzaje treningów, które będą odpowiadały jego możliwościom i celom.

Również w trakcie tych treningów nie wykonuje się ćwiczeń, które mogłyby powodować obciążenie mięśni albo stawów. W efekcie nie zwiększają one ryzyka pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości. Mogą być przez to wykonywane również przez osoby w trakcie rehabilitacji.

Ile trzeba za treningi EMS?

Ceny związane z treningami EMS są zależne od wybranego miejsca i oferty. Zazwyczaj rozpoczynają się od około 130 złotych za jedną sesję, natomiast mogą kosztować nawet do 250 złotych za spotkanie. 

Najtańszym rozwiązaniem jest wykupienie całego pakietu ćwiczeń, w ramach którego można korzystać z nich w niskich cenach.

Redakcja scanholiday.com.pl