Rakieta do squasha – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Do gry w squasha stosuje się specjalne rakiety, które pozwalają na uzyskanie najlepszych wyników i komfortu rozgrywek. Co wybrać?

Squash cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. To dynamiczna gra zapewniająca mnóstwo emocji i świetna dla osób, które lubią tenis. Najważniejsze wyposażenie podczas gry w squasha to odpowiednia rakieta. W produkcji rakiet do squasha specjalizuje się obecnie kilka firm, na przykład oferowana przez firmę Karakal rakieta to popularny wybór wśród graczy. O czym powinno się pamiętać przy wyborze rakiety do squasha?

Dlaczego wybór rakiety do squasha ma duże znaczenie?

Podobnie jak w przypadku rakiet tenisowych, także wtedy, gdy poszukiwane są rakiety do squasha, duże znaczenie ma ich odpowiednie dopasowanie do użytkownika. Wobec tego wtedy, gdy poszukiwana jest rakieta, trzeba wtedy uwzględnić kilka istotnych parametrów technicznych.

Inne rakiety rekomendowane są dla graczy początkujących, którzy dopiero uczą się, jak grać w squasha. Wtedy rakieta powinna zapewniać większy komfort i nie powinna tak męczyć dłoni. Jednocześnie powinna zapewniać lepsze odbicia i wybaczać błędy w postaci niedokładnych odbiorów piłki.

Z kolei w przypadku bardziej doświadczonych graczy, którzy mają już wiedzę i umiejętności, polecane są rakiety dające większą moc i celność, by łatwiej zyskać przewagę nad przeciwnikiem – wskazują specjaliści ze sklepu internetowego https://dotenisa.pl/.

Parametry rakiet do squasha – na co zwrócić uwagę?

Dobierając właściwą rakietę do squasha, na przykład jak oferowana przez Karakal rakieta, trzeba uwzględnić parę ważnych kwestii. Zaliczają się do nich:

1. Ciężar rakiety

Lekkie rakiety są wygodniejsze i przez to precyzyjniejsze, z kolei te cięższe są silniejsze. Początkujące osoby powinny zwrócić uwagę na rakiety lekkie, na przykład o wadze około 120-130 g, natomiast osoby bardziej doświadczone wybierają rakiety cięższe, powyżej 150 g.

2. Wielkość główki rakiety

To istotny parametr podczas gry w squasha, ponieważ wpływa on na dokładność odbiorów piłki. Rakiety wyposażone w większą główkę polecane są dla początkujących graczy. Ci bardziej doświadczeni mogą wybrać model z mniejszą główką, który daje większą kontrolę nad odbiciami.

3. Balans rakiety

Ważną kwestią jest również balans rakiety, który odnosi się do jej środka ciężkości. Może być on skoncentrowany na rączce, główce lub może być centralny. Balans na rączkę powoduje, że rakieta jest prostsza w obsłudze, ale jej uderzenia są słabsze. Z kolei balans na główkę daje silniejsze, ale trudniejsze uderzenia. Dla początkujących często polecane są rakiety z balansem wyrównanym lub lekko na rączkę.

4. Materiał rakiety

Warto poszukiwać rakiet, które wykonane są z włókna węglowego, czyli grafitu oraz z jego kompozytów. Są one bardzo lekkie, ale także wysoce odporne na uderzenia oraz mogą dobrze pochłaniać wstrząsy. 

Gdy poszukiwana jest oferowana przez sprawdzoną firmę jak Karakal rakieta, warto sprawdzić oferty w sklepach tenisowych, gdzie na kupujących czeka pełna gama produktów do wyboru.

Redakcja scanholiday.com.pl