Atrakcje Kołobrzeg – co warto zobaczyć?

Polskie morze jest uwielbiane przez turystów. Warto wiedzieć, że bardzo popularną miejscowością jest Kołobrzeg. Ogromną zaletą tego miasta jest dobre położenie na polskim wybrzeżu. Kołobrzeg ma wiele tradycji oraz ciekawych miejsc do zwiedzenia. Należy pamiętać, że atrakcje oraz zabytki są bardzo cenione przez turystów. Warto dowiedzieć się, co warto zwiedzić w Kołobrzegu.

Molo oraz latarnia morska w Kołobrzegu

Molo w tym mieście mieści się w Dzielnicy Uzdrowiskowej. Obiekt ten znajduje się niedaleko sanatorium Bałtyk. Warto zaznaczyć, że pierwszy pomost był początkiem dla obecnego molo. Jeśli mowa o konstrukcji, to jest ona drewniana, a na samym końcu znajduje się przystań przeznaczona dla żaglowców. Niestety wojna przyczyniła się do zniszczenia tego obiektu. Warto wiedzieć, że pomost został odnowiony w 1971 roku. W tamtym czasie powstało molo, które ma 220 metrów długości oraz 9 metrów szerokości. Trzeba też wspomnieć, że na końcu znajduje się przystań przeznaczona dla statków wycieczkowych. Warto też dodać, że w 2014 r. obiekt został wyremontowany. Dzięki temu pojawiły się m.in. kolorowe iluminacje świetlne, które zachwycają turystów swym niepowtarzalnym urokiem.

W Kołobrzegu warto też zwiedzić latarnię morską, która jest bardzo urokliwa. Warto wiedzieć, że światło pierwszy raz zapaliło się w tej latarni w 1666 r. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że w tamtym okresie palono je okresowo, tylko podczas planowanego przybycia statków do portu. Dwa wieki później światło zaczęło świecić się na stałe. Warto wiedzieć, że w tamtym czasie stosowano lampy Fresnela, które odpalane były na olej rzepakowy. Niestety latarnia została zniszczona w czasie wojny, jednakże bardzo szybko ją odbudowano. Nowy obiekt stał się bardzo ceniony przez turystów. Warto wiedzieć, że dzisiejsza latarnia morska w Kołobrzegu ma 26 metrów, a z jej szczytu można zobaczyć piękną panoramę na Bałtyk oraz port znajdujący się w tym mieście.

Atrakcje Kołobrzeg

Ludzie z całego świata chętnie odwiedzają muzeum Oręża Polskiego, które powstało w 1963 roku. Warto zaznaczyć, że mieści się ono w zabytkowym pałacu Braunschweigów, a także w budynku znajdującym się przy ulicy Gierczak 5. Warto zaznaczyć, że w tym muzeum można zobaczyć lufy armatnie czy kolekcje średniowiecznych broni. Mowa tutaj między innymi o broni obuchowej, siecznej, palnej, a także miotającej. Warto też zobaczyć eksponaty, które związanie są z walką na morzu. Pochodzą one z XVII wieku. Mowa tutaj między innymi o kompasie okrętowym, kotwicy, a także broni pochodzącej ze Szwecji bądź Polski. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że w tym miejscu znajduje się największa w naszym kraju kolekcja mundurów. Turyści mogą również zobaczyć bardzo ciekawe repliki czołgów, a także wozów pancernych. Muzeum w Kołobrzegu posiada też kolekcję starych samolotów. Z tego powodu jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów z całej Polski oraz innych krajów. Pobyt w tym mieście nie jest drogi. Można liczyć na bardzo tanie miejsca noclegowe w Kołobrzegu, co jest cenione przez turystów.

Redakcja scanholiday.com.pl