Zameldowanie w hotelu krok po kroku

Wybierając się na urlop, po przyjeździe na miejsce zawsze pierwszym krokiem jest zameldowanie. Niezależnie od tego, czy wybierasz hotel, czy inny obiekt, konieczne będzie potwierdzenie danych. Jest to procedura, dzięki której pracownicy wiedzą, kto przypisany jest do konkretnego pokoju. To również swego rodzaju zabezpieczenie dla hotelu, na podstawie którego może dochodzić swoich praw np. w przypadku zniszczenia mienia.

Jak wygląda zameldowanie po przyjeździe do hotelu?

Pierwszym krokiem po przyjeździe do hotelu jest udanie się do recepcji i zameldowanie. Zazwyczaj odbywa się ono na podstawie wykonanej wcześniej rezerwacji telefonicznej, przez formularz na stronie internetowej lub inny portal. Na tym etapie bardzo ważne jest okazanie dokumentu ze zdjęciem, który potwierdzi tożsamość gości. Może to być:

  • dowód osobisty,
  • prawo jazdy,
  • paszport.

W przypadku, kiedy rezerwowanych jest kilka pokoi, (np. zajmują je dzieci), nie ma konieczności podawania ich danych. Jednak, jeżeli zostały one wynajęte dla znajomych, najprawdopodobniej na recepcji padnie prośba o podanie informacji przynajmniej na temat jednej osoby z każdego pokoju.

Podczas meldowania się w recepcji gość może zostać poproszony także o uiszczenie depozytu lub podanie numeru karty kredytowej. Najczęściej zdarza się tak, jeżeli w pokoju dostępny jest dodatkowo płatny barek.

O czym należy pamiętać podczas check-in’u?

– Niemal każdy hotel w większych kurortach nad morzem umożliwia zameldowanie o dowolnej porze. W tym przypadku recepcja działa całodobowo. Warto jednak sprawdzić to wcześniej, szczególnie wybierając wypoczynek poza sezonem. Może okazać się, że godziny pracy recepcjonistów są skrócone i meldunek możliwy jest tylko w określonym czasie — zauważa pracownik AMBER Hotel *** Gdańsk.

Nie ma problemu, jeżeli wybierasz dobrze zlokalizowany hotel. Gdańsk, Gdynia, czy Sopot oferują komfortowe noclegi w centrum. Wówczas nawet w przypadku ograniczonych godzin meldunku, można skorzystać z okazji i udać się na spacer lub śniadanie.

Trzeba także zauważyć, że godziny, w których można się zameldować, nie są tym samym, co doba hotelowa. W związku z tym bardzo często bywa tak, że po check-in’ie trzeba poczekać, aż pokój zostanie przygotowany.

Postaw na komfortowy i odpowiadający Twoim potrzebom hotel — Gdańsk może być dobrym wyborem

Osoby, które udają się na wypoczynek i stawiają na polskie morze, najczęściej wybierają większe miasta. Jeżeli zależy Ci, aby wybrać najlepszy hotel — Gdańsk lub Gdynia mogą być najlepszą propozycją. W każdym przypadku warto jednak sprawdzić dokładną lokalizację, udogodnienia na miejscu, czy kwestie związane z meldunkiem. Jeżeli takich informacji nie ma na stronie internetowej, warto zadzwonić i dowiedzieć się, jak wygląda check-in, aby nie rozczarować się na miejscu. Często osoby, które przyjeżdżają z drugiego końca kraju, mogą liczyć także na specjalne warunki i wcześniejsze zameldowanie, jednak wymaga to wcześniejszego zgłoszenia, aby hotel był przygotowany na taką sytuację.

Redakcja scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.