Sport i wakacje – czy da się połączyć?

Wakacje to czas, kiedy dzieciaki mają wolne od szkoły i mogą skupić się na słodkim leniuchowaniu, ale także aktywnym wypoczynku w gronie rodziny i przyjaciół. Letnie obozy dla młodzieży to znakomita okazja na zawiązanie nowych znajomości, a także w pewnym sensie usamodzielnienia się dziecka. Rodzice powinni wnikliwie przeanalizować ofertę przed podjęciem decyzji.

Tematyka wakacji

Wysłać podopiecznego na wakacje to jedno, ale zapewnić mu godny wspominania wyjazd – to drugie. Wybór tematyki jest niemal nieograniczony. Są organizowane wyjazdy w góry, nad morze, nad jezioro, lub do luna parków. Istnieją specjalne kolonie, których formuła jest ściśle skorelowana na przykład z treścią jakiejś popularnej serii książek, tudzież gier dla młodzieży. To jaki obóz wybierzemy zależy przede wszystkim od preferencji podopiecznego. Sportowe wakacje- dla wielu młodych osób zabrzmiałoby to jak surowy wyrok. Niestety, lecz w miarę postępu technologicznego maleje liczba dzieci lubujących się w grach ruchowych na świeżym powietrzu. Piłkę nożną w realnym świecie zastąpiła FIFA, a spotkania ze znajomymi na siatkówkę nie są tak interesujące jak wspólne granie na komputerze. Jawi się w tym duże zagrożenie dla zdrowia ogółu młodego pokolenia.

Brak ruchu

Wszak za brakiem odpowiedniej dawki ruchu podążają kolejno: nadwaga, słaba kondycja fizyczna, zwiększone ryzyko wystąpienia chorób układu krwionośnego, jak również depresji. Ruch wzmaga produkcje endorfin (hormonów szczęścia). Kolonie sportowe mogą być nakierowane pod konkretną dyscyplinę. Bardzo dużo wrażeń może dostarczyć wyjazd na obóz jeździecki, lub sztuk walki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wybrać mniej ekstremalne sporty, jak koszykówka czy siatkówka. Jeżeli dziecko nie trenuje żadnej dyscypliny i nie ma sprecyzowanych oczekiwań- nic prostszego! Bez trudu można bowiem wyszukać kolonie nieco bardziej neutralne. Na tego typu wyjazdach różne aktywności miksuje się ze sobą, a także dodaje nieformalne zabawy ruchowe, wymyślone na potrzebę chwili. Priorytetem jest przecież dobra zabawa i odrobina zmęczenia. Wiele wycieczek prezentuje się nieźle na pierwszy rzut oka. Mimo wszystko lepiej jest dokonać wnikliwszej analizy niż przeczytanie samej oferty. Najbardziej miarodajne zdaje się być czytanie różnorakich opinii osób postronnych, których pociechy brały udział w danym wydarzeniu. Wbrew pozorom niemal niemożliwym jest znaleźć idealny obóz, ponieważ każdy posiada jakieś-mniejsze albo większe- mankamenty. Grunt to mili oraz odpowiedzialni opiekunowie .

Redakcja scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.