Noclegi nad morzem: Gdańsk – plaże dla wymagających

W Gdańsku znajduje się aż 1400 metrów strzeżonych plaż i sześć kąpielisk. Wiele odcinków plaży od lat jest honorowanych Błękitną Flagą, co oznacza, że spełniają restrykcyjne normy czystości i bezpieczeństwa. Chcesz zażyć kąpieli i poopalać w Gdańsku? Nocleg znajdziesz od ręki, bo to miasto naprawdę lubi turystów! Apartamenty Gdańsk zapraszają!

Jeśli chcesz nacieszyć się wodą i zażyć nadmorskiego powietrza, koniecznie odwiedź Trójmiasto. Sprawdź ofertę firmy Sun & Snow i zarezerwuj apartamenty GdańskNoclegi nad morzem to wspaniała okazja do tego, by znaleźć się w bliskim sąsiedztwie plaży i zrelaksować się w pięknych okolicznościach przyrody. Warto przy tym wiedzieć, że w ofercie firmy wszystkie apartamenty są przystosowane do restrykcyjnych norm sanitarnych.

Gdańsk – noclegi nad morzem i blisko plaży

Nasze zestawienie plaż gdańskich rozpoczynamy od jednej z najbardziej znanych – w Brzeźnie. Znajduje się ona w bezpośrednim sąsiedztwie molo, będącego jedną z największych atrakcji w okolicy. Ma 136 metrów długości i wraz z deptakiem tworzy atrakcyjną trasę spacerową. Kąpielisko w Brzeźnie należy do najpopularniejszych w Gdańsku. Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy bardziej aktywnego wypoczynku. Na plaży przygotowano bowiem miejsca do gry w siatkówkę i piłkę ręczną, a także zjeżdżalnię wodną i plac zabaw dla dzieci. Jeśli zaś słońca za bardzo przygrzeje, można znaleźć ukojenie w cieniu drzew w parku Reagana.

Od północo-zachodu z Brzeźnem sąsiaduje plaża w Jelitkowie. Znajduje się ona w zasadzie już na granicy Gdańska i Sopotu, w pobliżu malowniczego parku Jelitkowskiego. Pomiędzy wejściami na plaże nr 72 i 73 znajduje się kąpielisko, są tu też miejsca do uprawiania sportów drużynowych. Plaża w Jelitkowie jest umiejscowiona nieco na uboczu, z dala od miejskiego gwaru, dlatego chętnie wybierają ją osoby szukające ciszy i spokoju, chcące odpocząć od gwaru plażowych uciech. 

Apartamenty Gdańsk – plaże we wschodniej części miasta

Jeśli planujesz noclegi nad morzem w Gdańsku, rozważ też malownicze plaże usytuowane we wschodniej części miasta. Plaża Sobieszewo znajduje się na końcu ulicy Falowej, w dzielnicy Wyspa Sobieszewska. Jest często odwiedzana przez turystów i mieszkańców Gdańska, który chcą skorzystać ze strzeżonego kąpieliska. Miłośnicy długich spacerów docenią oznakowany szlak turystyczny, który ciągnie się wzdłuż plaży w lesie. Niedaleko znajduje się też rezerwat ptactwa „Ptasi Raj” – naprawdę warto go odwiedzić!

Na Wyspie Sobieszewskiej znajduje się też plaża Orle. Działa tu kąpielisko z wyznaczonym specjalnym akwenem dla grup zorganizowanych. Charakterystycznym punktem jest wysoka wieża ustawiona na wydmach. Znajduje się tu boisko do piłki nożnej oraz do siatkówki. 

Bliżej historycznego centrum miasta rozciąga się z kolei plaża Stogi. Należy ona jednocześnie do najbardziej nowoczesnych pod względem infrastruktury. Znajdują się tu nie tylko boiska do gry w siatkówkę i piłkę nożną oraz tor skimboardowy, lecz także Obiekt Służb Ratunkowych, w którym działa punkt medyczny i centrum dowodzenia ratowniczego. Z plaży rozpościera się widok na gdański port, który nieustannie budzi zachwyt wśród turystów i mieszkańców.

Noclegi nad morzem – apartamenty Gdańsk przyjazne zwierzętom

Planujesz nocleg nad morzem, ale nie chcesz się rozstawać ze swoim pieskiem? W takim razie to kolejny argument za tym, aby wybrać Gdańsk! Apartamenty w tym mieście często pozwalają na przyjazd ze swoim czworonożnym przyjacielem. Co ważne – na każdą plażę w Gdańsku (poza wyznaczonymi kąpieliskami w okresie letnim) można wejść z psem. Od kilku lat funkcjonuje również specjalny wybieg dla psów w Gdańsku-Brzeźnie (na prawo od wejścia nr 34). Twój pupil będzie zachwycony Waszą przygodą i noclegami nad morzem!

A jeśli apartamenty Gdańsk znasz już od podszewki i szukasz innych ciekawych miejsc nad Bałtykiem, mamy dla Ciebie parę innych propozycji. Sprawdź pozostałe noclegi nad morzem i rozkoszuj się naszym pięknym polskim wybrzeżem!   

Redakcja scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.