Jak latać i podróżować w dobie pandemii?

Pandemia koronowirusa bardzo zmieniła nasze dotychczasowe życie. Nie tylko zaczęliśmy zwracać uwagę na szczególne zachowanie zasad higieny osobistej oraz dystansu, ale również przez długi czas pozostawaliśmy w domach. Tym samym przez okres kilku miesięcy nie odbywały się praktycznie żadne loty. Na szczęście powoli wracamy do normalnego życia. Granice zostały otwarte, wiec znów możemy podróżować i korzystać z usług linii lotniczych. Jak zatem znaleźć tanie bilety i o czym pamiętać, wybierając się na upragnione wakacje?

  1. Ogólna sytuacja linii lotniczych po pandemii
  2. Wyszukiwarka tanich lotów
  3. Jak rezerwować bilety lotnicze za pomocą wyszukiwarki
  4. Zachowanie najważniejszych zasad bezpieczeństwa

Ogólna sytuacji linii lotniczych po pandemii

Tanie linie lotnicze w Polsce zgodnie z zaleceniem rządu przestały funkcjonować około 15 marca. Pierwsze statystyki pokazały, że większość przewoźników odnotowały znaczący, prawie 90 procentowy spadek ruchu. Zamknięte granice sprawiły, że przez długi czas żaden lot nie mógł się odbyć. Oczywiście odbiło się to na sytuacji finansowej zarówno polskich firm, jak i zagranicznych. Szacunkowe straty linii lotniczych z okresu pandemii mogą wynosić nawet 113 miliardów dolarów. Nic więc dziwnego, że cała branża lotnicza z ulgą przyjęła informację o powolnym odmrażaniu gospodarki oraz otwarciu granic. Ekonomiści podkreślają, że brak możliwości lotów bardzo odbije się na całej gospodarce, nie tylko na branży turystycznej. Dlatego tak ważne jest, aby Polacy powoli wracali do podróżowania. Jeśli zatem jesteśmy spragnieni wakacyjnych wojaży, to warto skorzystać z promocji i tanich biletów.

Wyszukiwarka tanich lotów 

Wyszukiwarka tanich lotów lotniczych to obecnie sprawdzony sposób na tanie i udane wakacje. Dzięki stronie https://loty-24.pl/ znajdziemy tanie bilety do wszystkich krajów Unii Europejskiej oraz kilku krajów spoza Unii. Wyszukiwarka prezentuje internautom loty aż 950 przewoźników z całego świata. Dzięki temu można zaplanować nawet dalszą podróż. Największym atutem są oczywiście ceny. Nawet przy niskich nakładach finansowych można zaplanować ciekawą podróż zagraniczną. Przy każdym bilecie podawany jest całkowity koszt za 1 osobę, 2, 3 etc… To pozwoli nam ocenić, na jaką wycieczkę jesteśmy w stanie sobie pozwolić.  

Jak rezerwować bilety lotnicze za pomocą wyszukiwarki

Rezerwacja biletów lotniczych jest obecnie bardzo prosta. Wystarczy dostęp do internetu i pomysł na najbardziej interesujący nas zakątek świata. Korzystając z wyszukiwarki, należy określić miejsce, z którego wyjeżdżamy oraz miejsce docelowe. Oczywiście trzeba także podać datę. Rozbudowany algorytm wyszukiwarki pozwala także na określenie, czy będą nam potrzebne bilety powrotne, czy wolimy tylko w jedną stronę. To wszystko sprawia, że rezerwacja lotów przebiega prosto i bardzo szybko. Oprócz tego użytkownicy mają możliwość filtrowania wyników, na przykład według najniższej ceny lub popularności kierunku. Dla wielu ludzi wyszukiwarki tanich lotów lotniczych to idealny sposób na to, aby poznać świat. 

Zachowanie najważniejszych zasad bezpieczeństwa

Oczywiście podróżowanie w dobie pandemii koronowirusa może wzbudzać sporo wątpliwości. Jednak przy zachowaniu najważniejszych zasad ochrony osobistej oraz rozsądnym zachowaniu podróżowanie jest całkowicie bezpieczne. Przebywając na lotniskach pamiętajmy o maseczkach, zachowaniu dystansu oraz dezynfekowaniu rąk. Dzięki temu uchronimy siebie, najbliższe nas osoby praz innych pasażerów przed zarażeniem. Skoro można już latać, to teraz nie pozostaje nic innego, jak planować wymarzoną podróż. 

Redakcja scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *